Dużo młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego.
Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu. Najlepiej mogą dorobić sobie w ten sposób studenci z danego kierunku. Najbardziej poszukiwane jest pisanie prac z: ekonomii, rachunkowości i bankowości. Trzeba jednak pamiętać, że pisanie prac nie jest równoznaczne z oddaniem swojej pracy z danego tematu (bo to już jest karalne). Zarobki kształtują się bardzo różnie dużo zależy od tego czy do danej pracy sami musimy zdobyć materiały, jak długa ma być taka praca i tym podobne. Jednak jeżeli chodzi o stawki sami je ustalamy ze zleceniodawcą, który albo zgadza się na nasze warunki, albo szuka kogoś innego lub po prostu sam pisze.

Więcej…

Szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy to bardzo dobry pomysł na szkolenie, które sprawi, iż wiele firm, małych i dużych będzie lepiej pracowało. Przedsiębiorstwa te mogą być o wiele bardziej wydajniejsze, gdyż szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy może pomóc nie tylko szefostwu, ale również całej kadrze pracowniczej. Zobaczmy ile czasu w ciągu dnia pracy ucieka nam na marnotrawstwie cennych minut. Gdyby wszyscy pracowali sumienne, wydajność wielu firm, przy tych samych kosztach byłaby zdecydowanie wyższa. Być może niektórzy pracownicy nie zdają sobie z tego sprawy, jak bardzo czas ucieka im  przez przysłowiowe palce. Szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy mają unaocznić wielu osobom, właścicielom firm jak i pracownikom, ile można zdziałać, gdy plan dnia jest zorganizowany, doskonale zaplanowany. Być może ciężko nam cokolwiek zrobić, bo nie mamy ściśle określonego planu działania, nie umiemy ustawić sobie priorytetów. Tymczasem umiejętność zarządzania czasem w kontekście przydzielania obowiązków pracownikom, może sprawić, iż pracownicy będą o wiele bardziej wydajni.

Więcej…

Prace magisterskie są pisane przez wszystkich studentów bez względu na wybrany kierunek. Na ich podstawie wykładowcy oceniają przygotowanie studenta do tytułu magistra. Wielu studentów podkreśla jednak, że dużo trudniejsze od samego napisania takiej pracy magisterskiej trudniejsza bywa jej obrona. Trzeba tej pracy się nauczyć, a przede wszystkim poznać zagadnienia, które się w niej znajdują. Dzięki temu promotor wie czy sami napisaliśmy tą pracę czy nie do końca jesteśmy jej autorami. Wielu studentów chcąc sobie dorobić decyduje się na pisanie prac innym, których będą musieli się nauczyć i je obronić. Ostatnio takie postępowanie jest bardzo modne jednak zdania na temat uczciwości w takim przypadku są podzielone. Jedni uważają, że owszem bo ktoś coś dla mnie robi ja mu za to płacę więc normalna usługa. Inni z kolei twierdzą, że nie jest to fair w stosunku do innych studentów, którzy nie mają pieniędzy i muszą sami to pisać poświęcając swój czas.

Więcej…

Osoby mające problemy z napisaniem samodzielnej pracy mogą skorzystać z usług firm oraz osób prywatnych oferujących pisanie prac.
Możemy być pewni, że praca zostanie wykonana na czas oraz napisana przez osobę biegłą w tej dziedzinie. Warto dodać, że piszący jest w stałym kontakcie ze zleceniodawcą co znacznie ułatwia pracę na wypadek jakichkolwiek poprawek. Pisanie prac to zajęcie dla firm i osób mających duże doświadczenie w danej dziedzinie. Z pewnością jednak taka praca służy jako baza wyjściowa do napisania własnej pracy autorskiej lub jako zarys problematyki do dalszych rozważań. Pisanie prac to oferta skierowana do każdego kto ma trudności z przygotowaniem niezbędnego opracowania z danej dziedziny. Osoby je piszące wykorzystują literaturę wskazaną przez zleceniodawcę, pomagają w ułożeniu planu pracy.

Więcej…

20Są ludzie, którzy nienawidzą matematyki, ale inni z kolei marzą o pracy w szeroko pojętej bankowości. Można pracować w banku i to na różnych stanowiskach. Najbardziej prestiżowe są oczywiście funkcje kierownicze, ale aby zostać dyrektorem banku należy najpierw przejść przez pozostałe szczeble kariery. W wielu bankach przyda się także profesjonalny doradca, analityk, specjalista do spraw sprzedaży czy osoba odpowiedzialna za obsługiwanie klientów. W banku zatrudnia się również specjalistów do spraw kredytów i pożyczek, którzy zajmują się klientami chcącymi pożyczyć pieniądze od banku.

Więcej…
Siedem cech osoby przedsiębiorczej

Można do woli wyliczać cechy osoby przedsiębiorczej, ale jeśli mamy wyróżnić kilka podstawowych, to na pewno należy wspomnieć o tych siedmiu najważniejszych. Pierwsza z nich to oczywiście optymizm i dynamizm w działaniu. Taka osoba nie boi się podejmować nowych wyzwań, działa aktywnie, z rozmachem. Drugą cechą jest umiejętność poznania rynku. Taka osoba musi wiedzieć, jaką działalność najlepiej założyć i gdzie. Powinna mieć poczucie, że zakładanie trzeciej kwiaciarni na osiedlu jest bezsensowne, ale za przydałaby się tam mała, urocza kawiarenka. Trzecia cecha to bogactwo emocjonalne i intelektualne, solidna wiedza, która pozwala na generowanie nowych pomysłów.

Piąta cechą człowieka przedsiębiorczego jest ambicja, która pozwala mu na nowatorskie działania, dążenie do doskonałości. Szósta i naprawdę ważna cecha to odwaga. To dzięki niej człowiek przedsiębiorczy nie boi się ryzyka, chętnie podejmuje działania, których rezultatu nie zawsze jest pewien. Ostatnia, siódma cecha, dopełnia całości. Jest to pewność siebie i tego, że odniesie się sukces.

 

Popularne tematy

Zanim zdecydujemy się na studia filologiczne musimy wybrać konkretny język, którego tłumaczenia staną się naszym priorytetem. Do najbardziej popularnych należy filologia angielska. Powszechnie uważa się że jest to język w którym dogadamy się praktycznie w każdym kraju, jednak nie każdy musi studiować akurat ten kierunek. Państwem z którym bezpośrednio sąsiadujemy są Niemcy, z Niemcami robimy mnóstwo interesów. Same tłumaczenia dokumentów samochodowych mogą zająć mnóstwo czasu, dlatego drugim w kolejności kierunkiem wybieranym jest filologia germańska. W ostatnich latach biznesmeni z Rosji bardzo zainteresowali się Polską, więc tłumaczenia rosyjskie nabrały również innego światła. Było nawet tak, że tłumacze władający biegle językiem rosyjskim byli bardzo poszukiwani na rynku pracy. W ostatnich latach nauka tego języka była na znikomym poziomie.  Jeżeli mamy ambicję pracować w krajach bardziej odległych.

Więcej…

Nauka języków obcych jest bardzo ważna, już od najmłodszych lat należy przyzwyczajać nasze dzieci do tego, że oprócz języka ojczystego istnieją także inne odmiany, im wcześniej zaczniemy tym lepiej. Współczesne maluchy mają znacznie utkwioną naukę języków, jednak osoby ze starszego pokolenia także mogą nadrobić stracony czas, wystarczy zapisać się do szkoły językowej. . Tłumaczenia na angielski czy niemiecki są bardzo potrzebne. Potrzebujemy ich do pracy, nauki i rozrywki. Praktycznie sens nauki obcego języka możemy wytłumaczyć w kilku zdaniach. Przede wszystkim chcemy biegle władać językiem, rozumieć co do nas się mówi oraz być rozumianym przez innych. Mówiąc jednym słowem, tłumaczenia to cel, który chcemy osiągnąć w trakcie nauki. Proszę sobie wyobrazić jak przyjemne może być, wybranie się do kina na zagraniczny film z napisami. Znając język, w którym porozumiewają się aktorzy możemy skupić się jedynie na ich grze, a nie na tym co jest napisane na dole ekranu. Tłumaczenia odbywają się samoistnie w nasze głowie.

Więcej…

Wiele firm i instytucji a także osób prywatnych zleca pisanie prac (bankowość jest bardzo popularna) odpowiednim firmom usługowym lub osobom prywatnym. W zależności od tego jak długa ma to być praca różne są terminy ich realizacji. Zlecenia ekspresowe są także przyjmowane, ale wówczas pisze je dwie lub trzy osoby i są odpowiednio droższe.
Pisanie prac (bankowość to dziedzina, w której wiele firm się specjalizuje) to działalność, która prowadzona jest legalnie od 1998 roku w ramach usług edukacyjnych. Ich cena uzależniona jest od stopnia trudności oraz indywidualnych wymagań zleceniodawcy. Wiele firm gwarantuje wysoką jakość i rzetelność w ich pisaniu. Pisanie prac (bankowość jest często wybierana) jest zajęciem, które musi trwać odpowiednio długo aby zlecenie zostało wykonane na najwyższym poziomie, rzetelnie i profesjonalnie. Toteż zamawiający z odpowiednim wyprzedzeniem składać zamówienie.

Więcej…

Wielu studentów chcąc sobie dorobić bierze się za pisanie prac. Ekonomia to jeden z kierunków, z których pochodzi najwięcej zleceń. Wiadomo, że nie są to jedynie prace magisterskie, ale bardzo często to prace semestralne czy najzwyklejsze zaliczeniowe.
Pisanie prac jest dosyć czasochłonne i dlatego suma za takie zlecenie jest bardzo różna. Wszystko zależy od tego ile materiałów musi załatwić zleceniobiorca, a ile wkładu jest ze strony zlecającego. Wiadomo, że im więcej czasu trzeba poświęcić na napisanie takiej pracy cena rośnie. Na ogół pisanie prac zlecają studenci, którzy mają pieniądze, a ten czas wolą poświęcić na inne przyjemności. Pisanie prac (Ekonomia jest jednym z najwyżej cenionych kierunków) jest źródłem całkiem dochodowym. Jednak przyjmując jakiekolwiek zlecenie musimy pamiętać, że trzeba odpowiednio podzielić czas na prace dla kogoś i na własne obowiązki.

Więcej…

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na przykład od SEO copywritingu. Zleceń jest dość dużo, jeśli wie się, kiedy, gdzie i jak szukać. Tacy copywriterzy sami ustalają sobie stawki za tekst. Wiadomo, że na początku nie są one zbyt wygórowane, ale taka praca wzbogaca portfolio i jest dobrą inwestycją w przyszłość dziennikarza. Można pisać precle, które są potrzebne w wielu działaniach marketingowych, takich jak pozycjonowanie stron. Poza tym potrzebne są również teksty na zaplecza, wpisy na blogi. Wiele osób potrzebuje profesjonalnego artykułu na swoją stronę internetową. I to właśnie pierwszy awans. Można zostać redaktorem na czyjeś stronie, a stąd już niedaleka droga do celu. Wciąż można oczywiście wysyłać swoje teksty do dużych portali i czekać na odzew. Wiele osób zaproponuje na początek współpracę non – profit, czyli bez wynagrodzenia dla osoby piszącej. Nie jest to złe rozwiązanie. Służy wyrobieniu nie tyle stylu, co nazwiska. Jest duża szansa, że na takim portalu ktoś dostrzeże nasz artykuł, spodoba mu się i zaproponuje nam współpracę już za wynagrodzenie.

Więcej…

17Dziś w Internecie jest wszystko. W sieci możemy poznawać nowe osoby i podtrzymywać kontakt z obecnymi znajomymi dzięki nowoczesnym portalom i serwisom społecznościowym. Poza tym, w sieci możliwe jest także poszukiwanie pracy czy innego zajęcia. Możemy znaleźć tam zatrudnienie na etacie lub pracować przez Internet. Sieć dostarcza nam także wielu okazji do znalezienia swojej drugiej połówki. Dziś, w czasach wiecznej bieganiny za czymś, często nie mamy czasu i nawet okazji poznać kogoś interesującego. Wielu aktywnych i ciekawych singli szuka więc swojej miłości w sieci.

Więcej…

W ostatnim czasie wiele firm, instytucji finansowych a także banków zamawia różnego rodzaju opracowania pisemne. Aby mieć pewność, że dane zagadnienie zostanie przygotowane rzetelnie i profesjonalnie powierzają je odpowiednim firmom lub osobom prywatnym. Działalność, która oferuje pisanie prac, prowadzona jest legalnie od roku 1998. Z oferty tej może skorzystać każdy, kto ma problemy z samodzielnym przygotowaniem opracowania, pracy magisterskiej, pracy zaliczeniowej, licencjackiej lub jakiejkolwiek innej. Warto powierzyć pisanie prac firmom bądź osobom, które w tej materii mają doświadczenie oraz wybrane zagadnienie bądź przedmiot znają biegle. Przedmioty i dziedziny jakie oferują firmy są naprawdę rozmaite (prawo, filozofia, logistyka, statystyka, administracja) jednak zawsze danego tematu podejmują się osoby kompetentne toteż opracowania nie zawierają błędów merytorycznych.

Więcej…

Wszyscy zawodowi tłumacze już na samym początku tej drogi wiedzą czym konkretnie będą się zajmować w przyszłości. Miejsc pracy dla takich ludzi jest naprawdę sporo, wbrew pozorom jest wiele firm i instytucji gdzie tłumaczenia są niezbędne do codziennej pracy. Poza tym tłumacze bardzo często pracują na własną rękę, tłumaczenia przysięgłe umów notarialnych, świadectw lub testamentów to chleb powszedni. Jeżeli skupimy się na dobrej reklamie to klienci sami będą się do nas zgłaszać. Zagraniczne korporacje działające na terenie Polski także potrzebują swoich tłumaczy, na takie stanowiska potrzebne są osoby znające się na danej branży, do tłumaczenia zawsze będą jakieś umowy i pisma urzędowe, poza tym tłumacze zabierani są na spotkania o biznesowym charakterze. Kolejnym miejscem zatrudniającym ogromną liczbę osób, jest Komisja Europejska. Konferencje wymagają głównie tłumaczenia symultanicznego, wielogodzinna praca wymaga jednak wytrwałości i niebywałej koncentracji.

Więcej…

Tłumacz to bardzo specyficzny zawód, nie każdy może nim zostać, tak samo jak nie każdy może być zawodowym kierowcą lub informatykiem. Tłumaczenia wymagają od nas pewnych cech charakteru bez których trudno byłoby nam się odnaleźć w tym zawodzie. Przede wszystkim musimy być cierpliwi i przygotowani na różne niespodzianki, poza tym dobry tłumacz musi wykazać się łatwością w uczeniu oraz dużą wyobraźnią, tłumaczenia są z bardzo różnych dziedzin więc wymagana jest również szeroka wiedza na wszystkie tematy. Najpierw trzeba ukończyć studia filologiczne, jest to bardzo trudny i skomplikowany proces. Wiele zajęć prowadzonych jest od razu w języku obcym. Ktoś kto nie zna języka nie powinien iść na filologię. Mnóstwo osób już na samym początku zraża się do studiowania, ponieważ wykłady zaczynają się od historii i kultury języka, studenci muszą dowiedzieć się jak powstał język. Tłumaczenia i nauka gramatyki i stylistyki języka jest później.

Więcej…

Tłumaczenia literatury są bardzo trudne i wymagają szczególnego przygotowania i wiedzy. Wśród naszego społeczeństwa istnieje takie grono osób, które uwielbia czytać książki. Poznawanie świata za pomocą tekstu literackiego może być niezwykłą pasją i przygodą. Złośliwi twierdzą, że książki są passe i nic tak nie umila czasu jak dobry film, jednak czytanie zawsze będzie w modzie. Nie ma reguły, jednak chętniej czytamy książki zagranicznych autorów, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na czytanie w oryginale, dlatego tłumaczenia literackie zawsze będą w cenie. Osoby przekładające książki muszą jednak posiadać pewne umiejętności. Ścisły, analityczny umysł może być przeszkodą. Do tłumaczenia potrzebna jest szeroka wyobraźnia i niejako umiejętność czytania w myślach. Bowiem tłumacz literacki nie może jedynie przekładać zdań na język polski, musi także wychwycić myśli autora oraz przetłumaczyć dowcipy, które bywają specyficzne dla danego regionu. Polak nie zawsze śmieje się z tego samego co Anglik czy Niemiec.

Więcej…

Wszelkie wycieczki zagraniczne nie są już dla nas nieosiągalne, coraz częściej na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku wybieramy dalekie kraje. Podróże i poznawanie obcych kultur stało się naszą pasją. Jeżeli wybieramy się na wycieczką zorganizowana przez jakieś biuro podróży to nie musimy nawet znać danego języka, wystarczy kilka podstawowych zwrotów. Pilot wycieczki oraz nasz rezydent zajmują się wszelkimi formalnościami, nam pozostaje jedynie odpoczynek. Jednak takie podróże nie zawsze kończą się szczęśliwie, w trakcie wyjazdu zdarzają nam się różne sytuacje. Czasami wizyta w szpitalu jest konieczna. W takich przypadkach potrzebny jest nam tłumacz. Tłumaczenia medyczne są bardzo specyficzne, nie każdy kto zna obcy język zrozumie co mówi lekarz. Z pomocą może nam przyjść wykwalifikowany tłumacz medyczny. Zna on wszystkie terminy i specjalistyczne zwroty.

Więcej…

Muzyka jest nieodłączną częścią naszego życia, poprawia nam nastrój, pozwala się zrelaksować i poczuć swobodnie. Większość z nas słucha utworów zagranicznych, jeżeli należymy do osób, które lubią wiedzieć czego słuchają to tłumaczenia piosenek mogą okazać się niezbędne. Mając tak zwaną zdolność językową dzięki takim tłumaczeniom może się nieźle podszkolić. W sieci jest wiele  stron, na których można znaleźć tłumaczenia niemalże wszystkich zagranicznych hitów. Oczywiście najbardziej popularne są te w języku angielskim. Najwięcej teledysków pochodzi z Anglii i Stanów Zjednoczonych. Podejmując się takiego tłumaczenia, możemy pracować nad naszymi umiejętnościami. Dużo takich tekstów pisanych jest w slangu, jednak może to nam pozwolić poznać kulturę ulicy i potoczny język. Na temat piosenek zagranicznych powstały również programy muzyczne. Puszczane są tam teledyski, tłumaczenia każdej zwrotki możemy przeczytać na ekranie telewizorów.

Więcej…

Kto wykonuje tłumaczenia z niemieckiego? Jakie wykształcenie jest potrzebne do tego, by wykonywać tego typu pracę? Jakiego rodzaju usługi tłumaczeniowe są najbardziej popularne? Tłumaczenia z niemieckiego są potrzebne w biznesie, prawie kulturze i polityce. Innymi słowy, warto uczyć się tego języka.
Z pewnością nie jeden raz byliśmy w sytuacji gdy potrzebny nam był jakiś przetłumaczony dokument, będąc w Unii Europejskiej nasze możliwości na znalezienie nowej pracy, szkoły czy nawet możliwości zakupowe znacznie się poszerzyły, tłumaczenia bardzo zyskały na popularności. Poza granicami Polski możemy kupować samochody i wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny. Tłumaczenia różnych dokumentów potrzebne są nam aby przewieść komputer, aparat lub samochód. Obecnie to już nie problem, trzeba tylko znaleźć przysięgłego tłumacza i gotowe. Należy także dodać, że wszystkie urzędowe dokumenty, które wymagają tłumaczenia muszą być obarczone pieczątką tłumacza. Umowa bez pieczęci jest nieważna. Zazwyczaj na takie tłumaczenia trzeba trochę poczekać, bowiem kancelarie tłumaczy są zarzucane pracą. Dokumenty muszą zawierać dokładnie taką samą treść jak oryginały. Żadne słowo, nawet najmniejszy przecinek nie może zostać pominięty, ani inaczej przetłumaczony.

Więcej…

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Odwiedziny

Odsłon : 170644